Teknoloji

UBER'den taksiler için rezervasyon hamlesi

Global teknoloji platformu Uber, kullanıcılarına önceden taksi yolculuğu rezerve etmelerini sağlayan Uber Rezervasyon ile daha kolay bir taksi deneyimi sunuyor.

Global teknoloji platformu Uber, İstanbul ve Ankara’daki kullanıcılarına sarı, turkuaz ve siyah taksi yolculuklarını artık önceden planlayarak uygulama üzerinden rezervasyon yapabilme imkanı sunuyor. Uber, teknolojisini kullanarak rezervasyon yapılan saatte belirtilen konumdan taksi sürücüsünün yolcuyu almasına yardımcı olacak.

Uber uygulamasında bulunan “Rezervasyon” seçeneğine tıklayarak kullanıcılar, taksi yolculuklarını en az 30 dakika önceden ve en fazla 90 gün önceden rezerve edebilecek. 

Rezervasyon ücreti sabit bir ücret olup, kullanıcıların seçtiği Uber Taksi ürününe göre değişkenlik göstermektedir. Rezervasyon seçeneğine tıklayıp, rezerve etmek istenen taksi ürününü seçtikten sonra taksimetre ücreti ile birlikte sabit rezervasyon ücretini de içeren bir tutar görüntülenebilecek. Uber Rezervasyon, yalnızca kredi kartı ile gerçekleştirilen yolculuklarda geçerli olacak.  

“Uber uygulamasını kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre sürekli geliştiriyoruz”

Uber Rezervasyon özelliğinin Uber’in taksi sektörüne getirdiği bir yenilik olacağına inandıklarını söyleyen Uber Türkiye CEO’su Neyran Bahadırlı, “Global bir marka olarak uygulamamıza Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yeni özellikler eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uber kullanıcıları artık rezervasyon özelliği ile taksi yolculuklarını önceden planlayarak İstanbul ve Ankara’da daha planlı bir taksi deneyimi yaşayabilecekler. Uber teknolojisini kullanarak, ulaşım alanında yenilikler üzerinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Uber uygulaması nasıl çalışır:

 1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin

2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın

3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

 

Uber Hakkında:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün 70 ülkede, 10 binden fazla şehirde, günde 24 milyon yolculuk yapılmasına imkân sağlayan global bir teknoloji platformudur. 

Uber’in misyonu şehir ulaşımını geliştirmektir. Uber 2010 yılında basit bir sorunu çözmek için ortaya çıktı: Tek bir tuşa basarak nasıl yolculuk yapılabilir? O günden bugüne, 39 milyardan fazla yolculuk yapılarak, Uber insanları gitmek istedikleri yere yakınlaştıran çeşitli ürünler geliştirmeye devam etmiştir. Uber, insanların, yemeklerin, eşyaların şehirlerde nasıl taşındığını değiştirerek dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform haline gelmiştir.

Uber, Türkiye’de faaliyete 2014 yılında başlamıştır ve şu anda 9 şehirde Uber Taksi hizmeti ile faaliyet göstermektedir. Uber Sarı Taksi hizmeti İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Mersin, Kayseri ve Hatay’da; Uber Sarı Taksi ile birlikte Turkuaz Taksi, Siyah Taksi, Geniş Taksi ve Uber Kurye hizmetleri İstanbul’da aktif olarak kullanılabilmektedir. 2022 yılı boyunca 33 binin üzerinde taksi sürücüsü kazanç elde etmek için Uber’i kullanırken, yıl boyunca uygulama, 25 milyon kez araç çağırmak için kullanılmıştır. Uber uygulamasının Türkiye’deki toplam tekil kullanıcı indirme sayısı 6 milyonu geçmiştir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu