Bursa Haber

Mustafa Bozbey: Bursa bizim için önemli bir değerimizdir

BURSA (İGFA) – Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nilüfer Belediyesi eski başkanı Mustafa Bozbey, İGF TV ve Herkes Duysun TV’nin ortak yayınında “Odak Noktası” programına konuk oldu.

Başkan adayı Bozbey, moderatörlüğünü Merve Özdemir Çevik’in yaptığı programda İGF Genel Başkanı ve Herkes Duysun Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir’in sorularını yanıtladı.

“HAYALLERİ DEĞİL, GERÇEKLERİ KONUŞALIM”

14 Mayıs’ta seçimlere gidilirken, gerçekler yerine soyut kavramların konuşulduğunu öne sürdü.

Mevcut iktidarın sorunlara çözüm bulamadığını belirten Bozbey, “Bırakın değişim olsun. Yeni iktidar bu sorunları çözsün” dedi. Seçmenlere Kılıçdaroğlu’ndan yana oy kullanmalarını isteyen Bozbey, “28 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nun olacağına kesinlikle inanıyorum. Toplum 14 Mayıs’ta verdiği kararın haricinde bu arada çok şey gördü. Gerçek gibi anlatılanların montaj olduğunu gördü. Sandığa gidelim, değişimden yana oy kullanalım ve 28 Mayıs’tan sonra hayallerle değil, gerçekleri konuşalım” diye konuştu.

“2019 SEÇİM NETİCESİNDEN SONRA DURMADIK, BURSA’YI GÜLÜMSETMEK İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM ETTİK, EDİYORUZ”

2019 yerel seçimlerinde neticenin ortaya çıkmasınan sonra hemen yeniden hem teşekkür gezisi, hem de normal ziyaret olarak yollara koyulduğunu anlatan Bozbey, Bursa ile ilgili sorunların en aza indirilmesi yönünde projeleri her alanda çalışmaların hazırlığının sürdüğünü ifade etti. Bursa’nın her tarafını düşünerek yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürdüğünü anlatan Bozbey, “Bunu yaparken bilimsel verileri dikkate alarak raporluyor, nasıl çözeceğimizi ona göre hazırlıyoruz. Biz şu anda proje hazırlıyoruz, nasıl çözmek istediğimizi anlatacağız. Yetkiyi verdikleri anda da hep birlikte bunları hayata geçirebilmek için mücadele edeceğiz. Önce insan diyerek, insana dair projeler ortaya koyduğumuzda bir çok şeyin değişeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

“Bursa bizim çok önemli bir değerimiz ve bu değeri asla kaybetmeyeceğiz” diyen Bozbey, “28 Mayıs’ta önce vatana sahip çıkacağız, sonra 30 Mart’ta da Bursa’ya sahip çıkacağız. Bu düşüncelerle sandığa gidin ve değişime oy verin. İnanın geleceğiniz güvence altındadır” diye konuştu.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu