Spor

Millilerden 2 Dünya Şampiyonluğu

Türkiye Kürek Milli Takımı, U19 Dünya Şampiyonası’nda 2 Altın ve 1 Bronz olmak üzere toplam 3 madalya kazandı.

2-6 Ağustos tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen U19 Dünya Kürek Şampiyonası’nda Türkiye Kürek Milli Takımı tarih yazdı. Yarışlara 4 ekip ve 10 sporcu ile katılan Türkiye Kürek Milli Takımı, 2 Dünya Şampiyonluğu ve bir Dünya Üçüncülüğü elde etti.

Yarışlarda ilk altın madalya, Aytimur Selçuk ve Enes Biber’den oluşan İki Tek ekibinden geldi. Dünya Şampiyonu olan ekip, yarışları 06.33:83’lük derece ile yarışları birinci sırada bitirdi.

İkinci altın madalya ise Tek Çifte kategorisinde yarışan Halil Kaan Köroğlu’ndan geldi. 07.06:42’lik derecesi ile birinci sırada tamamlayan Halil Kaan Köroğlu, Dünya Şampiyonu oldu.

Yarışlarda Yusuf Ziya Ateş, Gökmen Kaan Sezer, Selin Boz(d), Yiğit Yaşar Doğruok ve Ahmet Erdem’den oluşan Dört Tek Dümencili ekibi ise genel sıralamada 06.26:54’lük derece ile üçüncü oldukları yarışlarda bronz madalya kazandı ve Dünya Üçüncüsü ünvanını kaptı.

İki Çifte kategorisinde yarışan Alper Şevket Eren ve Giray Yazçayır ise yarışları dördüncü bitirerek Dünya Dördüncüsü oldu.

Yarışlarda alınan genel sonuçlar şu şekilde yansıdı:

ALTIN MADALYA
HALİL KAAN KÖROĞLU | TEK ÇİFTE

AYTİMUR SELÇUK – ENES BİBER | İKİ TEK

BRONZ MADALYA
YUSUF ZİYA ATEŞ – GÖKMEN KAAN SEZER – YİĞİT YAŞAR DOĞRUOK – AHMET ERDEM – SELİN BOZ (d) | DÖRT TEK DÜMENCİLİ

DÜNYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

ALPER ŞEVKET EREN – GİRAY YAZÇAYIR | İKİ ÇİFTE

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu