İnegöl Haber

Bursa İnegöl’de ‘Bereket Sofrası’ Erenler’de kuruldu

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın kış dönemlerinde gerçekleştirdiği ‘Bereket Sofrası Halk Günleri Buluşmaları’ devam ediyor.

Her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ halk günleri buluşmalarının bu haftaki durağı Kemalpaşa Mahallesi Erenler Camisi oldu.

Birlik ve beraberliğin artması ve vatandaşlar ile kucaklaşma adına düzenlenen Bereket Sofrası buluşmasında vatandaşlar istek, şikayet ve dileklerini ilk ağızdan Başkan Taban ve ilgili yöneticilere iletme fırsatı buldu. Kılınan sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaatiyle simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, aynı zamanda mahallenin ve bölgenin sorunları dinlenerek birlikte ortak çözümler üretiliyor.

“TÜM DESTEĞİMİZLE DEPREM BÖLGESİNE YARDIMA KOŞTUK”

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile beraberindeki Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve AK Partili yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen Bereket Sofrası etkinliğinde, sabah namazının kılınmasının ardından cami kıraathanesinde cemaatle birlikte kahvaltı sofrasına geçildi.

Deprem bölgesine gittiklerinde gururlandıklarını ifade eden Başkan Taban, “670 tane yardım aracı gitti İnegöl’den. Pek çok vilayetten daha fazla. Ben gurur duydum İnegöl ile. İş adamlarımız geliyor, köylere kadar gidiyorlar. Biz de destek olmaya çalıştık belediye olarak. Nihayet itibariyle insan olmanın gereğini yaptık. Allah muhafaza bu bizim başımıza gelse, o insanlar da bizim için bunu yaparlardı” diye konuştu.

Bir yandan depremin yaralarını sarmaya çalışırken, İnegöl’de de bir yandan belediyecilikle ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Taban, “Altyapı yenileme çalışmaları sürüyor. İçme suyu hatlarımızı yeniliyoruz. Kanalizasyonla ilgili çalışmalar gelecek. Beraberinde yağmur sularını ayrıştırmayla ilgili çalışmalar var. Bizlere en çok gelen soru da yollarla ilgili. Başkanım yollarımız ne zaman düzelecek diyorlar. Elbette ki bir iyileştirme olacak. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Kazılar tamamlansın, ondan sonra en güzel şekilde kaplayalım. Biz şu an kazılan bölgeleri en azından yama yaparak tamamen kaplama yapılana kadar bir süre altyapının tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu