İnegöl Haber

Bursa İnegöl’de 8 Mart’a özel ödüllü yarışma sonuçlandı

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi çevre bilinci oluşturmak adına düzenlediği atık toplama kampanyaları kapsamında son olarak 8 Mart’a özel iki günlük düzenlenen atık yağ kampanyası sonuçlandı.

49 vatandaşın toplamda 355 kilogram bitkisel atık yağ kampanyasında, 26,480 kilogram atık yağı getiren Hacer Çiçek Baş birinci oldu. Airfryer ödüllü yarışmada hediye birincinin eşi Uğur Baş’a teslim edildi. 

Belediye Encümen Salonunda yapılan törende konuşan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, bir litre atık yağ ile milyonlarca litre suyun kirlendiği, kanalizasyon ve giderlerin tıkandığı, arıtma tesislerinin bu konudaki zararları bertaraf etme maliyetlerinin çok yüksek olduğunu artık herkesin bildiğini söyledi. Söz konusu farkındalığı arttırmak adına yönelik bu tür çalışmalara devam edeceklerini belirten Dülger, “Son kampanyada bizlere en fazla atık yağ getiren Hacer Çiçek Baş oldu. Hediyeyi de Hacer Hanım adına eşi Uğur Baş beyefendiye teslim ediyoruz. Kampanyamıza katılarak bizlere destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu