Ekonomi

YEO'da İş Geliştirme ve Satış'ın başına Selma Palaz getirildi

Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve teknoloji şirketlerinden YEO Teknoloji’de sektörün deneyimli isimlerinden Selma Palaz, İş Geliştirme & Satış ve Teklif Bölümü Üst Yöneticisi (CSO-Chief Sales Officer) olarak yeni görevine başladı. YEO, Selma Palaz ile birlikte istikrarlı büyümesini sürdürecek

Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve teknoloji şirketlerinden YEO Teknoloji, büyüme stratejisine paralel olarak satış departmanında yeni bir atama gerçekleştirdi. Sektörün deneyimli isimlerinden Selma Palaz, İş Geliştirme & Satış ve Teklif Bölümleri Üst Yöneticisi (CSO-Chief Sales Officer) olarak atandı.

Selma Palaz, Elektrik Mühendisliği dalında eğitimini tamamladığı Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra iş hayatına T.C. Devlet Demiryolları Tesisler Dairesi’nde proje mühendisi olarak başlayıp, sonrasında STFA Grubu bünyesinde altı yıl boyunca enerji ve ulaşım alanlarında çeşitli EPC projelerinde görev aldı. 1999 yılında dünya çapında birçok ülkede faaliyet gösteren ve sektör liderleri arasında bulunan ABB’ye katılan Palaz,  20 yıl boyunca proje yöneticiliği, satış yöneticiliği ve farklı enerji alanlarında çalışan  yerel iş birimleri yöneticisi görevlerinde bulundu. Selma Palaz, global seviyede sektörün önde gelen yenilenebilir ve konvansiyonel güç üretimi çözümleri şirketi Linxon’a 2019 yılında İş Geliştirme ve Satış’tan sorumlu Chief Sales Officer olarak katıldı. Palaz, yüksek gerilim alt yapıları, enerji santralleri, altyapı projeleri ve endüstriyel tesisler gibi çeşitli projelerde mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) hizmetleri sunan Linxon’da 4 yıl boyunca görev aldıktan sonra YEO Teknoloji’ye transfer oldu. ABB bünyesindeyken Türkiye enerji piyasasına yönelik ülke pazar stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanması görevlerini de başarıyla gerçekleştirmiş olan Palaz, Haziran 2023 itibariyle YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız’a bağlı olarak Chief Sales Officer görevine başladı. Sektör devi kurumlarda başarılı çalışmalara imza atan Selma Palaz’ın atanmasıyla birlikte YEO Teknoloji, öncü konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.

YEO Teknoloji, özellikle yenilenebilir enerji alanında EPC olarak konumlanarak uçtan uca çözümlerle anahtar teslim kurulum hizmeti veriyor. Oluşturduğu aktif global iş geliştirme ağının yanı sıra, finansal alanda yaptığı iş birlikleriyle de yenilenebilir enerji alanındaki yatırımcılara; finans, proje, lisans, mühendislik, inşaat, satın alma, denetim gibi konularda kalıcı çözümler üretiyor. ‘Bizce Mümkün’ sloganıyla doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için yenilikçi projeler üretmeye devam ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu