Teknoloji

Veeam 2023 Gartner® Magic Quadrant Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Çözümleri Listesinde Üst Üste Yedinci Kez Lider

Veeam, Gartner tarafından Magic Quadrant Lideri olarak seçildi ve Yürütme Yeteneği alanında dört yıl üst üste en üst sırada yer aldı

Veri Koruma ve Fidye Yazılımı Kurtarma lideri Veeam® Yazılım, Gartner Inc. tarafından 2023 Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri Magic Quadrant’ın Liderler kategorisinde yer aldı. Gartner’ın Veeam’i üst üste yedinci kez Magic Quadrant Lideri olarak seçmesi ve Veeam’in üst üste dördüncü kez uygulama yeteneği açısından en üst sırada yer alması, şirketlerin neden Veeam’i seçtiğinin bir kanıtı. Veeam, IDC’nin 2022 yılının ikinci yarısına ait Yarı Yıllık Yazılım Takib Raporu’na göre Veri Replikasyonu ve Koruma yazılımı pazarında dünya çapında 1 numaralı sağlayıcı.

Veeam CEO’su Anand Eswaran, Veeam’in 450.000 müşterisine en yüksek ürün standartlarını ve güveni sunmaya devam ettiğini, fidye yazılım ve siber saldırılara karşı işlerinin dayanıklılığını ve hızlı kurtarılmasını sağlamak için birlikte çalıştıklarını söyledi ve ekledi:  “Veeam Data Platform’un yakın zamanda piyasaya sürülmesi ve veri koruma ve fidye yazılımı kurtarmaya odaklanmamızın bir parçası olarak Veeam son 12 ayda 30’a yakın ürün güncellemesi yayınladı ve 1.000’e yakın yeni ürün özelliği ve geliştirmesi sundu. Bu da iş ortaklarımız ve müşterilerimizle işbirliğimizin ve işlerini devam ettirmek için ihtiyaç duydukları teknoloji çözümlerini sunmak için durmaksızın çalışmamızın bir sonucu.”     

Veeam Data Platform, Çoklu Bulut, Sanal, Hibrit, Fiziksel, SaaS (M365, Salesforce) ve Kubernetes gibi BT ortamlarının tamamında daha gelişmiş veri güvenliği, kurtarma ve hibrit bulut yetkinlikleri sunuyor. Veeam Data Platform’un temeli olan Veeam Backup & Replication v12, işletmelerin dirençli ve çalışır durumda kalması için fidye yazılımları dahil tüm siber tehditlere karşı sınıfının en iyisi güvenli yedekleme ve hızlı, güvenilir kurtarma sağlıyor. Bu platform yaklaşımı sayesinde ne kadar karmaşık olursa olsun her ortam güvende tutulabiliyor ve en önemli anda hızla kurtarılabiliyor, fidye yazılım saldırıları bertaraf edilebiliyor ve her büyüklükteki işletme için maksimum verimlilik ve güvenilirlik sağlanıyor.

Magic Quadrant raporları, belirli pazarlarda yapılan titiz ve gerçeklere dayalı araştırmaların bir ürünü olup, büyümenin yüksek olduğu ve sağlayıcı farklılaşmasının belirgin olduğu pazarlarda sağlayıcıların göreceli konumlarına ilişkin kapsamlı bir bakış açısı sunuyor. Sağlayıcılar dört kategoride konumlandırılıyor: Liderler, Meydan Okuyanlar, Vizyonerler ve Niş Oyuncular. Rapor 14 kurumsal veri yedekleme ve kurtarma çözümü sağlayıcısının analizini içeriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu