Spor

Seferihisar'a Modern Bir Spor Salonu Geliyor

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun temel kazı çalışmalarının başladığını kamuoyu ile paylaştı. Başkan Aydın, Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun kullanılamaz raporu almasının ardından sporcuların ve halkın ihtiyaçlarını karşılayacak modern bir  kapalı salonun yapımı sürecini yakından takip ediyor.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’da yapılacak olan kapalı spor salonunu için heyecan verici bir müjde verdi. Başlatılan çalışmalar hakkında konuşan Başkan Aydın “Değerli hemşehrilerim, temel kazı çalışmalarının başlamasıyla birlikte, uzun zamandır beklenen spor salonumuza kavuşacağız. Bugün Seferihisar’ın geleceğine önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz. Sporun kalbi Seferihisar’da atacak parolasıyla çıktığımız bu yolda söylemlerimiz lafta kalmıyor. Bu projenin hayata geçmesi için en ince ayrıntısına kadar takipçisi olacağız. Seferihisar Kapalı Spor Salonu, sporun ve gençlerimizin yükselen sesi olacak. Bu büyük proje, ilçemize spor alanında yeni bir soluk getirecek” dedi.

Uluslararası standartlarda olacak

Başkan Aydın, yaptığı açıklamada halkın beklentisini karşılayacak modern bir spor salonunun ilçeye kazandırılacağını belirterek, “500 seyirci kapasiteli olacak bu spor salonu, basketbol, voleybol ve hentbol gibi çeşitli spor dallarında uluslararası standartlara uygun olacak. Ayrıca 2 bin metrekarenin üzerinde geniş bir alanda inşa edilecek olan spor salonu, sporcuların ve ilçe sakinlerinin sportif etkinliklerine ev sahipliği yapacak” dedi. 

“Seferihisar’a karşı büyük bir sorumluluğumuz var”

‘AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı olarak Seferihisar’a gelecek hizmetleri ve yatırımları yakından takip etme, kamuoyu ile paylaşma ve aynı zamanda karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm üretme noktasında kendimizi Seferihisarlılar’a karşı sorumlu hissediyoruz’ diyen Başkan Aydın, “Seferihisar, sadece doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda spor alanında da adından söz ettirecek. Yeni yapılan Kapalı Spor Salonumuz ile ilçemiz, pırıl pırıl sporcularımızın yetiştiği ve sportif etkinliklerin yapıldığı önemli bir merkez olacak. İlçemizin gelişimine katkı sağlamak için azimle çalışmaya devam ediyoruz. AK Parti Seferihisar teşkilatı olarak yürüttüğümüz çalışmalarla, ilçemize yönelik hizmet ve yatırımların hızlandırılmasını sağlama gayreti içerisindeyiz. Geliştirdiğimiz projelerin yanı sıra, ihale süreçlerini ve işlerin ilerleyişini yakından takip ediyoruz. Takiplerimizin sonucunda gördük ki, birçok projemiz ihaleyi alan firmaların taahhüt ettiği sürelerden bile önce tamamlanmış. Bu da, bizim çabalarımızın ve çalışmalarımızın ne denli etkili olduğunu gösteriyor. Her zaman “Olmadı, olmuyor” düşüncesi yerine, “Olacak, başaracağız” inancıyla yola çıktık. Seferihisar’ın halkına, modern ve yaşanabilir bir çevre sunmak için gayret gösteriyoruz. Hizmetlerimizi, ilçenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlayarak, insanların yaşam kalitesini artıracağız. Halkımıza olan sorumluluğumuzun bilincinde olarak, ilçemizi daha da ileriye taşımak için projelerimizi ve çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Hizmetlerimizin, halkımıza güven ve umut verdiğinin farkındayız ve bu sorumluluğu daha da ileri taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 
Kasapoğlu’na teşekkür

Sporun ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yapan Başkan Aydın projenin hayata geçmesine katkı sağlayan önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na teşekkürlerini ileterek, “Seferihisar halkı ve gençleri adına büyük bir mutluluk yaşadık. İlçemize böylesine modern bir spor salonu kazandırmanın gelecek nesillere olan sorumluluklarını yerine getirmek adına önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Uluslararası standartlarda olan bu kapalı spor salonu projesi, Seferihisar’ın spor alanındaki önemli ihtiyaçlarına cevap verecek, gençlerin ve sporcuların geleceğe daha umut dolu bakmalarına yardımcı olacak. Bu vesileyle önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız, İzmir Milletvekilimiz Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, konuyu yakından takip eden İzmir Milletvekillerimize, Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürümüz Sayın Murat Eskici ve emeği geçen herkese hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu