Ekonomi

Fikirleri ürünlere dönüştüren Triber Shop 2,8 milyon TL fon talebiyle yatırım turunda

İçerik üreticileri, influencer’lar, tasarımcılar, kendi markasıyla e-ticarete giriş   aşamasında olan kullanıcıların yaratıcı ürün fikirlerini hayata geçiren teknoloji ve üretim girişimi Triber Shop yatırım turunu başlattı. Şirket paylarının %10’unun yatırımcılara arzı yoluyla 2,8 milyon TL fon talep eden Triber Shop, print on demand (talep doğrultusunda baskı) hizmetini ileri seviye yazılım ile birleştiren öncü bir girişim. Kullanıcıların üretim dışında e-ticaret altyapısı, raporlama, stok yönetimi, kargolama ve müşteri hizmetleri gibi süreçleri tek bir panel üzerinden uçtan uca yönetmelerini sağlayan Triber’ın fonbulucu platformundaki yatırım turu 7 Ekim 2023’e kadar devam edecek.

 

İçerik üreticileri, influencer’lar, tasarımcılar ya da kendi markasıyla e-ticarete giriş yapmak isteyen kullanıcıların fikirlerini ürünlerine dönüştüren Triber, paya dayalı kitle fonlama turuna çıktı. Kullanıcıların ürünlerini tasarlayabilmelerini, mağazalarını oluşturabilmelerini ve pazaryerlerine entegre olabilmelerini sağlayan uçtan uça bir teknoloji platformu olan Triber, 2,8 milyon fon talebiyle çıktığı yatırım turunda şirket paylarının %10’unu yatırımcılarına arz ediyor. 2030’a kadar global çapta %26,1’lik bileşik yıllık büyüme oranı beklenen print on demand pazarında faaliyet gösteren girişim şirketi, Türkiye’nin sahip olduğu üretim gücünü, pazarın entegrasyon teknolojileri ile birleştirerek global oyuncular arasına girmeyi hedefliyor. Girişim şirketi, bilançosunda sermaye yedekleri kaleminde bulunan toplam 767 bin 864 TL’yi 7 Ekim’e kadar devam edecek yatırım turu sonunda topladığı fon ile birlikte 65 bin TL’lik mevcut sermayesine ekleyecek.

Yatırımcılara bedelsiz pay, indirim ve hediye fırsatları sunulacak

Yatırım turunun başlama tarihi olan 8 Ağustos Salı günü saat 10.00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %30 fazladan pay vereceğini duyuran Triber, fonbulucu platformundaki yatırım turunda yatırım yapan yeni ortaklarına 1 yıl boyunca gerçekleştirecekleri ilk alışverişlerinde geçerli %10 indirim tanımlayacak.

Ayrıca 5 bin -10 bin TL arasında yatırım yapanlara 3 ay geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy, 10 bin – 20 bin TL arasında yatırım yapanlara 6 ay geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy, 20 bin TL ve üzerinde yatırım yapanlara 1 yıl geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy hediye edecek.

 

“Triber’da ürünler talep edildikçe üretilir ve bu sayede ölü stok problemi ortaya çıkmaz” 

Hizmetleri ve elde edilecek fonun kullanım alanları hakkında bilgi veren Triber CEO’su Bilge Sarıgöllü, “Print on demand pazarında faaliyet gösteren Triber’i insanların fikirlerini markalara ve ürünlere dönüştürmelerine yardımcı olan uçtan uca sipariş karşılama hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Triber kullanıcıları gelişmiş bir yazılım üzerinden kendi e-ticaret markalarını sıfır sermaye ve tek tıkla oluşturabilir, ürünlerini tasarım panelimiz aracılığıyla tasarlayarak mağazalarına ekleyebilir, kategoriler açabilir, ürün listeleri oluşturabilir ve özelleştirilmiş renkler kullanarak mağazalarını kişiselleştirebilirler. Print on demand teknolojisinin doğası gereği Triber’da ürünler yalnızca talep edildikçe üretilir ve bu sayede ölü stok problemi ortaya çıkmaz. E-ticaret altyapısı, üretim, stok yönetimi, kargolama ve müşteri hizmetleri gibi süreçleri de yöneten Triber, öncelikli olarak içerik üreticileri, influencer’lar, tasarımcılar ve e-ticaret girişimcileri tarafından tercih edilse de yaratıcı bir fikri olan ya da sadece e-ticaret ile gelir elde etmek isteyen kullanıcılar tarafından da rağbet görüyor. Global pazardaki rakiplerine oranla daha düşük maliyetle, yüksek kalitede ve kapsamı geniş hizmet anlayışıyla da son derece avantajlı bir konumda. Lansman sonrası ilk 1 yıl içinde pazarda kendine yer bularak hızlı bir şekilde büyümeyi başarmış olup artan e-ticaret penetrasyonunun da etkisiyle birlikte kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri uçtan uca sağlama noktasında eksiklerimizi giderdik. Biliyoruz ki bu hizmete ihtiyaç duyan fakat Triber’dan haberi olmayan binlerce insan var. Yatırım turuyla elde edeceğimiz fonun bir kısmını pazarlama alanında kullanarak hacmimizi artıracağız. Mevcut e-ticaret entegrasyonlarımıza yenilerini ekleyerek entegre sistemlerimizi genişleteceğiz. Operasyon alanında iyileştirmeler sağlayacak ve hacim olarak yeterli olan üretim alanımızda, mükemmel standartları yakalamak için bant oluşturacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu