Ekonomi

Emirates Premium Economy, ilk hizmet yılında kabin sınıfının ayrıcalıklarını deneyip keyfini çıkaran 160.000'den fazla yolcuyla göz kamaştırdı

Seyahat sektörü için yeni mihenk taşları belirleyen Emirates, oldukça popüler olan Premium Economy kabin sınıfının tam kapasite ile hizmet vermeye başlamasının ilk yıl dönümünü kutluyor. 160.000’den fazla yolcu, Ağustos 2022’de hizmete girmesinden bu yana Emirates Premium Economy’de uçarken, güçlü talep ivmesinin önümüzdeki aylarda artarak devam etmesi bekleniyor. Havayolu, şu anda 11 şehre gerçekleştirilen uçuşlarda mevcut olan ve yıl sonuna kadar 13 şehre hizmet vermesi beklenen Premium Economy ürününü denemeleri için yolculara daha fazla fırsat sunuyor. Bu kapsamda, yenilenmiş kabinlere sahip modernize edilmiş daha fazla uçak planlı olarak hizmete giriyor.

Emirates’in Premium Economy sınıfını sektöre tanıtmasından bu yana beklentileri aşan talep ve her ay artan rezervasyonlarla birlikte yolcu geri dönüşleri son derece olumlu oldu. Emirates Premium Economy’de uçan yolcuların yaklaşık yarısı, tatil için yola çıkan yalnız gezginlerden oluşurken, diğer yarısını çiftler ve aileler oluşturuyor. Geçen yıl Premium Economy’de uçmak için rezervasyon yapan yolcuların %60’ından fazlasını yolcu sadakat programı “Emirates Skywards” üyeleri ve havayolunun düzenli yolcuları oluşturdu.

Emirates A380 uçakları en yeni Premium Economy kabinleriyle Londra Heathrow, Sidney, Melbourne, Auckland, Christchurch, Singapur, Los Angeles, New York JFK, Houston, San Francisco ve Dubai’ye düzenli olarak tam kapasite ile uçuyor. Havayolu, 29 Ekim’den itibaren Mumbai ve Bengaluru uçuşlarındaki yolcularına Premium Economy seçeneğini sunmayı planlıyor ve buna ek olarak yeni şehirler de yakında duyurulacak. Emirates şu anda Premium Economy ile donatılmış 20 uçağa sahip; bunlardan 14’ü son dokuz ay içinde Dubai’deki Emirates Mühendislik ekibi tarafından havayolunun kendi bünyesinde yenilendi.

Havayolu, Ağustos 2022’den bu yana Premium Economy ile dünya çapında 36 milyon kilometreden fazla katederek 4.500’e yakın uçuş gerçekleştirdi. Bu seferlerde, özenle hazırlanmış ve en iyi malzemeleri içeren menülerden seçilen 192.000’den fazla yemek sunuldu. Eşsiz lezzet ve görselliğe sahip tatlıların da yer aldığı Premium Economy menüleri, özellikle sık seyahat eden yolcular için çeşitli ve yeni tatlar sunmak üzere her ay güncelleniyor. Premium Economy yolcularına yemeklerinin ardından tamamlayıcı lezzet olarak 126.000’den fazla çikolata ikram edildi. Emirates ayrıca Premium Economy yolcularına 6.700 kilogram karışık kuruyemiş ve 8.650 litre taze limon ve nane suyu ikram etti. Havayolunun Premium Economy’deki zengin içecek seçenekleri; benzersiz bir beyaz ve kırmızı şarap seçkisinin yanı sıra, Emirates yolcuları için global bir ayrıcalık sunan Avustralya köpüklü şarabı Chandon Vintage Brut 2016’yı içeriyor.

Havayolunun Premium Economy’yi tanıtarak hizmet mükemmelliğini sürekli olarak yenileme ve yeniden tanımlama felsefesi, 2023 Skytrax Awards, Business Traveller Awards, Airline Ratings Excellence Awards ve 2022 Business Traveller Middle East Awards gibi çeşitli ödül törenlerinde kabin kategorisinde çok sayıda birincilik ve ödül ile taçlandırıldı.

Mayıs ayında Emirates, Akademi Ödüllü oyuncu Penelope Cruz’un yer aldığı ve kendisinin Premium Economy’deki geniş koltukların keyfini çıkardığı global bir tanıtım kampanyası başlattı. Havayolu ayrıca Sidney, Melbourne, Auckland, Christchurch, Singapur, New York JFK ve San Francisco gibi uçuş noktalarındaki medya mensupları ve influencerlara, ticari ortaklarına, havaalanı, turizm ve hükümet yetkililerine yeni kabin sınıfının rehberli turları aracılığıyla Premium Economy seçeneğini deneme fırsatı sundu.

Premium Economy hizmeti, havayolunun 67 Emirates A380 ve 53 Boeing 777 modelinin iç kabinlerinde gerçekleştirilecek multi-milyar dolarlık yenileme programının temel bir bileşenini oluşturuyor. Programın sonunda, en modern iç dizayn ile yenilenmiş 700’den fazla First Class süit ve 5.000 Business Class koltuğun yanı sıra 4.000’den fazla Premium Economy koltuğu kurulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu