Ekonomi

EMD İzmir Şubesi, İzmir ile Hatay arasında kardeşlik köprüsü kurdu

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, 6 Şubat depremlerinin en büyük yıkıma yol açtığı illerin başında gelen Hatay’da basın mensuplarının ekipman ihtiyacını karşılamak için İzmir merkezli 9 Eylül, Ege Telgraf, Haber Ekspres, İlkses, İz Gazete, Ticaret, Yeni Bakış, Yenigün ve Yeni İzmir gazetelerinin desteğiyle başlattığı, “Yerel Basın Yaşasın” isimli kampanyada toplanan yardımlarla temin ettiği ekipmanları Hataylı basın mensuplarıyla buluşturdu.

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, Hatay Serinyol’da Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ofisleri enkaz altında kalan Hataylı meslektaşlarıyla bir araya geldi.

6 Şubat depreminin yol açtığı yıkımı öğrenir öğrenmez deprem bölgesindeki meslektaşlarının yaralarını sarmak için harekete geçtiklerini dile getiren EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, “Depremin etkilerinin kamuoyuna net bir şekilde aktarılması ve yaralarının bir an önce sarılabilmesi için yerel basına büyük görevler düşüyor. Bu duruma dikkati çekmek ve yerel basının ayakta kalması için “Yerel Basın Yaşasın” ismini verdiğimiz bir kampanya başlattık. Aynı isimle 24 sayfa bir gazete çıkardık. Gazeteye aldığımız ilanlar ve kampanyaya yapılan bağışlarla Hataylı 50 meslektaşımıza bilgisayar, fotoğraf makinesi, laptop temin ettik. Kahramanmaraşlı 8 meslektaşımıza daha bilgisayar ve fotoğraf makinesi sağladık. İzmir ile Hatay ve Kahramanmaraş arasında bir kardeşlik köprüsü kurduk. Depremzede meslektaşlarımızın yanında olduk” şeklinde konuştu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu ise; 6 Şubat depremi sonrasında Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi’nin Hatay’a uzattığı yardım eline teşekkür etti.

EMD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demircan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Tamer Omur, Genel Sekreter Kadir Kemaloğlu, Denetim Kurulu Üyesi Halime Büyükyüksel ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi M. Güçlü Güler’den oluşan heyet, Hatay Basın Cemiyeti Başkanı Hikmet Otuzbir, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar’la birlikte Hataylı gazetecilere bilgisayar ve fotoğraf makinelerini takdim etti sonrasında Hatay Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz mihmandarlığında yaptığı Antakya gezisinde 6 şubat depreminin Antakya’da neden olduğu yıkımı gözlemledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu